سلام کاربر محترم، به وبسایت واژه خوش آمدید :)          

حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

موثرترین روش های تقویت مهارت ریدینگ

پیشنهاد از طریق پیامک

 

 

در این مقاله به موثرترین روش های تقویت مهارت ریدینگ خواهیم پرداخت
با توجه به اینکه افراد برای یادگیری و تقویت مهارت های مختلف با روش های متفاوتی به موفقیت دست پیدا می کنند، شما نیز با آزمودن این روش ها می توانید موثرترین روش برای خودتان در تقویت مهارت ریدینگ را پیدا کنید.

 

روش اول: یک تست کامل را در مدت زمان ۶۰ دقیقه انجام دهید و بعد دلیل جواب های اشتباه را پیدا نمایید، آنها (مثلا تعداد اشتباهات اسپلینگ اشتباهات مربوط به معنای لغت) را دسته بندی کرده و نگه داری نمایید.

 

روش دوم: یک تست کامل را بدون در نظر گرفتن محدودیت های زمان (۶۰ دقیقه ای) انجام دهید، شاید در این روش یک تست کامل را در مدت زمان ۲ ساعت انجام دهید بعد از انجام تست، جواب های اشتباه را پیدا کرده و آنها را دسته بندی نمایید، حال می توانید تعداد جواب های درست را به روش قبلی مقایسه کنید تا متوجه شوید اشکال کار از کجاست.

 

روش سوم: یک متن ریدینگ را انتخاب کرده و آن را در مدت زمان ۲۰ دقیقه انجام دهید بعد جواب های اشتباه را پیدا کنید و آنها را دسته بندی نمایید، حال می توانید تعداد جوابهای صحیح را با جواب های صحیح یکی از متون که با روش‌های فوق انجام داده اید مقایسه کنید.

 

روش چهارم: یک متن ریدینگ را انتخاب کرده و آن را بدون در نظر گرفتن محدودیت زمان ۲۰ دقیقه انجام دهید و جواب های اشتباه را پیدا کنید و آنها را دسته بندی کنید حالا می توانید تعداد جوابهای صحیح را با جواب های صحیح یکی از متون که با روش‌های فوق انجام داده اید مقایسه کنید

 

 

روش پنجم: یک نوع از انواع سوالات ریدینگ سوالات که معمولا غلط جواب داده اید مثلا Not Given, No, Yes را انتخاب کنید و سپس قسمت های مختلف فقط همان سوالات را پاسخ دهید و پس از هر بار پاسخگویی به سوالات علت جواب اشتباه را ریشه یابی نمایید، این تمرین را به قدری تکرار کنید که تغییر مثبتی در تعداد جوابهای صحیح حاصل گردد.

 

 

برای دریافت مقالات رایگان دیگر به وبسایت واژه مراجعه فرمایید.

 

www.Vajeh.com

Mahdi Khaleghi
ارسال دیدگاه
50% تخفیف
100% تخفیف
20% تخفیف
15% تخفیف
10% تخفیف
7.5% تخفیف
5% تخفیف
2.5% تخفیف
شانس خود را برای دریافت جایزه امتحان کنید.
گردونه شانس وبسایت واژه رو بچرخون و جایزه ببر
Our in-house rules:
  • One game per user
  • Cheaters will be disqualified.
X