سلام کاربر محترم، به وبسایت واژه خوش آمدید :)          

حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

زبان را از کجا و چگونه شروع کنیم؟

پیشنهاد از طریق پیامک

 

زبان را از کجا و چگونه شروع کنیم؟

 

 

اولین سوالی که زبان آموزان در ابتدای مسیر یادگیری خود با آن مواجه می شوند این است که زبان را از کجا و چگونه آغاز کنیم؟

 

 

این مقاله بر اساس تحقیق های علمی صورت گرفته و تجربه چندین مدرس زبان نگارش گردیده است:

 

 

اولین قدم برای یادگیری، انتخاب درست کتاب آموزشی بر اساس سطح بندی و سن مخاطب است (بهتر است برای شروع در تعیین سطح گروه واژه شرکت نمایید)، در بازار امروز موجود بودن چندین هزار مجموعه آموزشی انتخاب را برای شما سخت خواهد کرد.


دومین قدم نحوه مطالعه صحیح آن مجموعه انتخابی است بطوری که بتواند تاثیر گذار باشد و شما را به هدفتان برساند.


سومین قدم انجام تمرین های مطالبی است که از منابع آموزشی یاد گرفته اید.


چهارمین قدم تکرار مطالب آموزش دیده با خود فرد است بطوری که شخص باید در تمام مواقع سعی بکند که از مطالب فراگرفته شده در مکان های مختلف استفاده نماید، برای مثال زمانی گفتن اینکه “نمک را به من بده” بگویید “salt رو بده به من” و اگر طرف مقابلتون متوجه منظور شما نگردید سعی به تکرار یا نشان دادن آن بکنید. به هیچ وجه از زبان فارسی در مکالمات ساده خود استفاده نکنید.


پنجمین قدم اگر احساس می کنید موضوع را به خوبی تفهیم نشده اید آن را از مشاوران زبانی گروه واژه بپرسید تا برای شما توضیح دهند.


در حین انجام این پنج مرحله باید به نکاتی درباره نحوه مطالعه توجه کنید:
۱- مطالبی را انتخاب کنید که مناسب سطح دانشتان باشد، یعنی نکات دستوری و تعدا واژگان انتخابی آنقدر ساده نباشند تا انگیزه مطالعه شما را از بین ببرند یا بلعکس به قدری سخت نباشند که شما نیاز به مراجعه مکرر به کتاب یا مشاور برای یادگیری داشته باشید.

 

۲- سعی کنید از تمام مطالبی که فایل صوتی آن ها در دسترس است استفاده نمایید تا هرچه را که فرا می گیرید در مکان های مختلف حتی در هنگام رانندگی بتوانید به آن ها گوش دهید و مطالب را تکرار کنید.

 

۳- هرگز سعی نکنید برای یادگیری واژگان از مطالب خارج از Reading ها استفاده کنید، سعی کنید هر لغت، اصطلاح، ضرب المثل و … را از درون متن هایی که می خوانید فرا بگیرید ( مطالعه واژه ها در درون یک متن سبب می شود مغز رابطه ی منطقی و معنادار بین کلمات ایجاد کرده و آن ها را بهتر به خاطر بسپارد).

 

۴- در صورت امکان از دیکشنری های تک زبانه استفاده نمایید، بدلیل ارائه مثال های گوناگون این لغت نامه ها می توانند در یادگیری شما نقش بسزایی داشته باشند.

 

۵- از هر دو ورودی ذهنتان که گوش و چشم هستند به خوبی بهره ببرید یعنی سعی کنید در هنگام دیدن مطلب جدید فایل صوتی آن را نیز بشنوید.

 

۶- به انگلیسی فکر کنید، در زمان هایی که می خواهید تمرین شفاهی انجام دهید از آینه به عنوان دوست خود استفاده نمایید و سعی کنید تمام مطالب را به انگلیسی با دوست خود تمرین کنید.

 

۷- خود را ملزم به انجام تست در آخر هر ۳ درس بکنید یا به زبان ساده تر از خود امتحان بگیرید و اگر نمره قبولی را کسب کردید به دروس بعدی بروید و اگر موفق به کسب نمره کافی نشدید دوباره به دروس خوانده شده باز گردید تا آن ها را مرور کنید.

 

۸- سعی کنید به کلاس های Free Discussion یا همان بحث آزاد به زبان انگلیسی بروید.

 

۹- هر لغتی را که یاد می گیرید حتما تلفظ آن را چک کنید و چندین بار آن را تکرار بکنید که بتوانید مانند بومی ها آن لغت را تلفظ کنید.

 

۱۰- در صورت نفهمیدن مطالبی از مشاوران زبانی آنلاین واژه کمک بگیرید.

 

اگر این مراحل را به خوبی انجام دهید شما می توانید در کمترین زمان زبان خود را بهتر بکنید.
برای کسب اطلاعات بیشتر از کتاب ها و نحوه مطالعات آن های به دیگر مقالات مراجه فرمایید.

 

 

 

www.vajeh.com

Ali.Atashkar
ارسال دیدگاه
50% تخفیف
100% تخفیف
20% تخفیف
15% تخفیف
10% تخفیف
7.5% تخفیف
5% تخفیف
2.5% تخفیف
شانس خود را برای دریافت جایزه امتحان کنید.
گردونه شانس وبسایت واژه رو بچرخون و جایزه ببر
Our in-house rules:
  • One game per user
  • Cheaters will be disqualified.
X