سلام کاربر محترم، به وبسایت واژه خوش آمدید :)          

حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

آزمون GRE چیست؟

پیشنهاد از طریق پیامک

 

 

در این مقاله قصد داریم شما را با یکی از آزمون های زبان انگلیسی آشنا کنیم:

 

جی آر ای (GRE) مخفف عبارت انگلیسی Graduate Records Examination به معنای سنجش توانایی‌های و معلومات فارغ التحصیلان با هدف ورود دانشجویان به مقاطع تحصیلات تکمیلی می‌باشد.

اهمیت این آزمون به این دلیل است که دانشگاه (Admission Committee) به شرکت کنندگان در این آزمون اجازه می‌دهد تا در کنار تمام متقاضیان دیگر که از کشورهای مختلف جهان مانند هند، چین، کره، یونان و … می‌آیند و خواهان گرفتن پذیرش هستند با یک سنجش استاندارد و یکسان مورد آزمون قرار بگیرند و سپس همه اشخاص بدون در نظر گرفتن محل تحصیل، معدل و پیشینه افراد بتوانند در یک طیف کنار هم قرار گرفته و به راحتی مورد ارزیابی قرار بگیرند.

 


این آزمون از سه بخش تشکیل می‌شود :

 

نوشتار تحلیلی (Analytical Writing)
این بخش مقاله نویسی یا همان انشا نویسی است و نیاز است تا داوطلب دو مقاله تحلیلی استنتاجی از عنوان و مطالب مشخص شده بنویسد. مدت زمان نوشتن این دو مقاله هر کدام ۳۰ دقیقه در مجموع یک ساعت می‌باشد و نمره آن از ۰-۶ است. تایپ هر کلمه غلط در این بخش باعث دریافت امتیاز منفی خواهد گردید.

 

استدلال کلامی (Verbal Reasoning)
این بخش شامل دو مجموعه سوال ۲۰ تایی است که مربوط به درک مطلب و تحلیل واژگان می‌باشد. سوالات به صورت سوالات از متن و جای خالی تشکیل می‌شود. زمان پاسخگویی هر مجموعه ۳۰ دقیقه و در مجموع یک ساعت می‌باشد. نمره آن بین ۱۳۰تا ۱۷۰ است.

 

استدلال ریاضی (Quantitative Reasoning)
این بخش نیز مانند بخش کلامی از دو مجموعه ۲۰ سوالی تشکیل شده است که هر یک ۳۵ دقیقه زمان دارد و در مجموع یک ساعت و ده دقیقه زمان در اختیار دارید. سوالات این بخش ریاضیات است که سطح آنها خیلی دشوار نیست اما به دلیل محدودیت زمان رسیدگی به همه سوالات برایتان سخت خواهد بود. نمره این بخش ۱۳۰-۱۷۰ است.

 


انواع آزمون GRE
آزمون GRE به صورت Subject و General برگزار می‌شود. این دو نوع آزمون بیشتر بر پایه رشته‌های تحصیلی از یکدیگر مجزا می شوند.

 

 

 

برای دریافت مقالات رایگان دیگر به وبسایت واژه مراجعه فرمایید.

 

www.Vajeh.com

Marzieh Atabaki
ارسال دیدگاه
50% تخفیف
100% تخفیف
20% تخفیف
15% تخفیف
10% تخفیف
7.5% تخفیف
5% تخفیف
2.5% تخفیف
شانس خود را برای دریافت جایزه امتحان کنید.
گردونه شانس وبسایت واژه رو بچرخون و جایزه ببر
Our in-house rules:
  • One game per user
  • Cheaters will be disqualified.
X