سلام کاربر محترم، به وبسایت واژه خوش آمدید :)          

حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

آموزش زبان انگلیسی به کودکان

آموزش زبان انگلیسی به کودکان

آموزش زبان انگلیسی به کودکان یکی از شیرین ترین و دشوار ترین کارها است، زیرا اگر این کار به درستی انجام نشود با مشکل روبه رو خواهیم گشت. بهترین راه حل این می باشد که در مرحله اول با آموزش موسیقی حروف الفبای انگلیسی، کار را شروع نماییم و به مرور زمان آن را گسترش داده تا به جمله و … برسانیم. باید آموزش همراه با شعر، موزیکال و رقص باشد. شما می توانید فیلم ها و کارتون ها شاد و جذاب را دانلود و بعد ها از آن استفاده نمایید.

۱. برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان یک روال مشخص داشته باشید

داشتن یک روال مشخص برای یادگیری انگلیسی در خانه بسیار سودمند می باشد، بهتر است که جلسات کوتاه و منظم باشند برای مثال ۱۵ دقیقه زمان برای کودکان کافی است. شما می‌توانید زمان جلسات را به مرور و با بزرگ‌تر شدن کودک‌تان افزایش دهید. فعالیت‌ها را کوتاه و متنوع انتخاب کنید تا توجه کودکتان بالاتر رود، سعی کنید فعالیت‌هایی مشخص را هر روز در زمانی مشابه تکرار نمایید، در ضمن لازم به ذکر است که کودکان وقتی بدانند قرار است انتظار چه چیز را داشته باشند، احساس راحتی می‌کنند. شما می‌توانید هر روز بعد از مدرسه یک بازی انگلیسی انجام دهید یا پیش از خواب، یک داستان انگلیسی بخوانید، هدف از این کار اینست که بچه‌ها اغلب نیاز دارند کلمات و عبارات را بارها بشنوند تا آمادگی به زبان آوردن‌شان  را پیدا کنند.

۲. با کودک بازی کنید

آموزش زبان انگلیسی از طریق بازی به کودکان روشی بسیار مفید است. کودکان وقتی در حال تفریح هستند، می توانند آموزش ببینند. استفاده از فلش کارت شیوه‌ی بسیار خوبی برای آموزش و تکرار کلمات است، بازی‌های بی‌شمار و متنوعی وجود دارد که شما می‌توانید از طریق فلش کارت انجام دهید.

۳. از هر موقعیتی برای آموزش استفاده کنید

از فواید آموزش در خانه، استفاده از موقعیت‌های روزمره و اشیای واقعی برای تمرین و یادگیری به شکل طبیعی است. وقتی به کودک‌تان در مرتب کردن اتاقش کمک می‌کنید، کلمات را برای اسباب‌بازی‌ها و لوازم دیگر به کار ببرید؛ مثلا (?Let’s put your teddy bear on the bed!, Where is the blue car) و حتی زمانی که در سوپرمارکت هستید، فهرستی به کودک‌تان بدهید تا چیزهای مختلف را پیدا کند.

۴. برای کودک‌تان کتاب‌ داستان بخوانید

کودکان عاشق کتاب‌هایی با رنگ‌های روشن و تصاویر جذاب هستند، سعی کنید با یکدیگر به تصاویر نگاه کنید و در حالی‌که به هر تصویر اشاره می‌کنید، کلمات را به زبان بیاورید. برای آموزش این زبان از کودک‌تان بخواهید تا چیزهای مختلف در کتاب را به شما نشان دهد. داستان‌های کارتونی بسیاری در اینترنت موجود هستند که راهی فوق‌العاده برای افزایش مهارت شنیدن و خواندن در کودکان هستند، در ضمن کودکان بزرگ‌تر نیز می‌توانند برای آزمودن میزان درک انگلیسی‌شان، برنامه‌های تکمیلی و پیشرفته‌تر را دانلود نمایند.

۵. از ترانه‌های انگلیسی استفاده نمایید

گوش دادن به آهنگ ها یکی از راه های آموزش زبان انگلیسی به کودکان می باشد. ترانه‌ها راه حلی مؤثر برای یادگیری کلمات جدید و بهبود تلفظ هستند.

Marzieh Atabaki
ارسال دیدگاه
X